TRANEMO PUNAMULTAMAALI pintsliga pealekantav punamuldvärv

    

Traditsiooniline vana aja punamuldvärv. Värv moodustab hingava pinna ning kaitseb puitu looduslikul viisil.

MaalausRYL 2012-le vastav värvimistootegrupp 465 (MaalausRYL 2001 värvimistarvikute grupp 91.4). Läikegrupp 6, täismatt.

Aitade, välishoonete ja muude vastavate objektide värvimata saelaudpinnad ja hööveldamata palgid ning varem punamuldvärviga värvitud pinnad.

TRANEMO PUNAMULDVÄRV laseb seinal hingata nii, et veeaurud pääsevad läbi seina.

Ei sobi hööveldatud või muude värvidega värvitud pindade töötlemiseks.

Tehnilised andmed

Kuivainesisaldus

ca 32 mahu-%

Pigment

Raudoksiidpigment

Lenduvad orgaanilised ühendid (LOÜ)

EL LOÜ piirarv (kat A/d): 130 g/l 2010. Toote LOÜ: max. 130 g/l.

Praktiline kulu

ca 3 m2/l

Tihedus

ca 1,2 g/ml

Kuivamisaeg, +23 ºC / 50% RH

Pealevärvitav ca 4 h möödudes.

Töövahendite pesu

Vesi.

Läige

Täismatt

Värvitoonid

Punane

Kasutusjuhendid

Pinna eeltöötlus

Värvimata saelauad ja karedad palgipinnad: Harja maha lahtine tolm ja mustus ning lahtitulevad puidukiud. Pese hallitanud pinnad RENSA hallitusepesuainega. Krundi metallosad FERREX-iga.

Varem punamuldvärviga värvitud pind: Eemalda pinnalt lahtitulev värv terasharjaga. Kaitse roostetavaid metallosi FERREX-iga.

Värvimine

Kanna värv pindadele nn punamullapintsliga. Krundi kõigepealt 10 – 20 % vedeldatud TRANEMO PUNAMULDVÄRVIGA. Värvi võimalikult õhukese kihina, kuni hea katmine on saavutatud.

Uued pinnad värvitakse üle kaks korda, varem punamuldvärviga värvitud pinnad üks või kaks korda.

TRANEMO PUNAMULDVÄRV sisaldab looduslikku raudoksiidpigmenti. Seetõttu võib tekkida toonierinevusi. Seepärast sega eri partiide värvid kokku samasse nõusse või kasuta loomulikke piirjoonekohti, näiteks nurki.

NB! TRANEMO PUNAMULDVÄRV sisaldab raudsulfaati, mis võib värvipinnast välja liguneda ning tekitada roosteplekke heledatele krohvitud või betoonsoklitele ning võib muuta ka heledad puupinnad kollaseks.

Värvimistingimused

Värvimistöö ning värvi kuivamise ajal peab olema õhu, pinna ja värvi temperatuur üle +5 °C ja suhteline õhuniiskus alla 80 %. Kõige parem on värvida kuiva ja pilvise ilmaga.

Ladustamine

Säilitada jahedas ruumis.

EI TOHI KÜLMUDA!

Tootekirjeldustes esitatud andmed põhinevad laboratoorsetel katsetel ja toodete praktilisel kasutamisel. Kõik esitatud väärtused on suunavad ning olenevad muu hulgas toonist ja läikeastmest. Kuna me ei saa mõjutada värvi kasutus- või tööolusid, vastutame ainult värvi kvaliteedi eest ning tagame, et see vastab Teknose kvaliteedikinnitusele. Me ei vasta kahjude eest, mis tulenevad toote kasutamisest kasutusjuhendi või -otstarbe vastaselt. Meie koduleheküljelt www.teknos.com leiab ajakohased versioonid tootekirjeldustest, ohutusjuhenditest ja süsteemikirjeldustest.