FERREX roostetõrjevärv

     

FERREX on aktiveeritud, mitmepigmendiline roostetõrjevärv. MaalausRYL 2012-le vastav värvimistootegrupp 242 (MaalausRYL 2001 värvimistarvikute grupp 16.3). Läikegrupp 5, matt.

Teras- ja kergmetallpinnad väljas ja siseruumides. FERREX sobib ka tsingitud (galvaniseeritud) pindadele.

FERREXI pigment takistab tõhusalt rooste moodustumist maalikihi alla ning neutraliseerib õhus sisalduvaid happelisi saasteid. Tänu FERREXI pigmendile saavutatakse hea nakkuvus ka galvaniseeritud pinnaga. FERREXI võib tänu pigmendisisaldusele jätta ilma pinnavärvita, kuid selle võib soovi korral üle värvida KIRJO või FUTURA-ga.

Tehnilised andmed

Kuivainesisaldus

ca 55 mahu-%

Lenduvad orgaanilised ühendidd (LOÜ)

EL LOÜ piirarv (kat A/i): 500 g/l 2010; 500 g/l 2010. Toote LOÜ: max. 500 g/l.

Soovitatav kihipaksus ja teoreetiline kulu

Kuiv kiht (µm)

Märg kiht (µm)

Teoreetiline piisavus (m²/l)

40

93

10,8

Praktiline kulu

ca 8 – 10 m²/l Väärtused sõltuvad värvimismeetoditest, aluspinnast ja pinna kvaliteedist.

Tihedus

ca 1,25 g/ml

Kuivamisaeg, +23 ºC, suhteline Õhuniiskus 50%

- puutekuiv

- pealevärvitav

3 tunni möödudes

16 tunni möödudes

Värvi kuivamine aeglustub külmas ja/või niiskes keskkonnas.

Lahusti, töövahendite pesu

TEKNOSOLV 1639

Läige

Matt

Värvitoonid

Punane, hall, must ja valge.

OHUMÄRGISTUS

Vaata ohutuskaarti.

Kasutusjuhendid

Pinna eeltöötlus

TERASPINNAD: Rasv ja õli pesta lahustiga, näiteks TEKNOSOLV 1639-ga. Vees lahustuvad saasted pestakse veega. Lahtised valtsimisjäägid ja rooste eemaldatakse kaabitsa või terasharjaga.

PLEKK-KATUSED JA MUUD VÄRVIMATA TSINKPINNAD: Uus tsingitud läikiv plekipind on soovitatav jätta õhutamisele (oksüdeeruma) enne värvimist, kuni pind on tuhmunud. Selleks kulub tavalistes ilmastikuoludes 1 – 2 aastat. Seejärel pestakse pind enne värvimist vahendiga PELTIPESU vastavalt juhendile. Kui uus läikiv plekipind tahetakse värvida otsekohe, tuleb lisaks PELTIPESULE kasutada vee-liiva survepesu. Loodusliku liiva tera suurus 0,1 – 0,6 mm. Väikesed pintsliga värvitavad uued plekipinnad võib puhastada ainult PELTIPESUGA, kui kasutatakse piisavalt karedat harja ja intensiivset hõõrumist. Eemalda võimalik rooste näiteks terasharjaga ning pühi rasva- ja õliplekid maha TEKNOSOLV 9500-ga enne PELTIPESU kasutamist.

VAREM VÄRVITUD PINNAD: Lahtine värv kaabitakse hoolikalt maha. Paljad kohad puhastatakse terasharjaga.

Värvimine

Enne kasutamist segatakse värv hoolikalt läbi.

Värv kantakse pindadele pintsli, värvimisharja või pritsiga. 6.

Ülevärvimine

FERREXI võib üle värvida näiteks KIRJO plekk-katusevärviga, FUTURA lakkvärvide või KRUUNU akrüülpinnavärviga.

Värvimistingimused

Värvitav aluspind peab olema kuiv.

Kui pinna temperatuur on üle +50 °C, siis selle värvimine ei ole soovitatav.

Värvimistööde ning värvi kuivamise ajal peab õhu, värvitava pinnaja värvi temperatuur olema üle +5 °C ning suhteline õhuniiskus alla 80%.

Tootekirjeldustes esitatud andmed põhinevad laboratoorsetel katsetel ja toodete praktilisel kasutamisel. Kõik esitatud väärtused on suunavad ning olenevad muu hulgas toonist ja läikeastmest. Kuna me ei saa mõjutada värvi kasutus- või tööolusid, vastutame ainult värvi kvaliteedi eest ning tagame, et see vastab Teknose kvaliteedikinnitusele. Me ei vasta kahjude eest, mis tulenevad toote kasutamisest kasutusjuhendi või -otstarbe vastaselt. Meie koduleheküljelt www.teknos.com leiab ajakohased versioonid tootekirjeldustest, ohutusjuhenditest ja süsteemikirjeldustest.