BETONI-PEITTAUSLIUOS betoonipesulahus

    

BETOONIPESULAHUS on happeline emulgeeriv pesulahus betoonpõrandate peitsimiseks. BETOONIPESULAHUS töötlemine on kiire ja lihtne viis eemaldada tsemendiliim värvitavatelt pindadelt. BETOONIPESULAHUSE reageerimisel leeliselise tsemendiliimiga neutraliseerub selles sisalduv soolhape. Reaktsioonis moodustuvad vesi ja soolad, mille võib veega ära uhtuda. BETOONIPESULAHUS sisaldab ka emulgaatorit, mis tõhustab toote puhastusvõimet.

BETOONIPESULAHUS ja veega uhtumine pärast selle kasutamist eemaldavad betoonpõrandalt värvimist takistava tsemendiliimikihi ning mustuse, rasva ja lubjasoolad. Toode ei eemalda betooni uuretesse imendunud rasva ega õli. Need tuleb eemaldada näiteks lihvimise või freesimisega. Toode ei sobi ka varem värvitud pindade pesemiseks.

BETOONIPESULAHUS sobib ka tellis-, kahhel-, kivi- ja puitpindade puhastamiseks betooni- ja segujääkidest pärast müüri- ja vuugitöid. MaalausRYL 2012-le vastav värvimistootegrupp 03 (MaaslausRYL 2001 värvimistarvikute grupp 3).

Tehnilised andmed

pH: alla 1; sisaldab soolhapet

Värvus: punane

Lahjendamine: lahjendatakse veega suhtes 1 : 1

BETOONIPESULAHUS tuleb alati lisada vette segu kuumenemise ja pritsmete vältimiseks.

Ohumärgistus

Vaata ohutuskaarti.

Kasutusjuhendid

Pinna eeltöötlus

Betoonpindade pesemine: BETOONIPESULAHUS lahjendatakse plastnõus veega suhtes 1 : 1. Metallnõud sööbivad happe mõjul kasutuskõlbmatuteks. Pesulahus valatakse sõelaga varustatud kastekannuga ühtlaselt põrandale, mispeale tsemendiliim lahustub tugevasti vahutades. Lahuse ühtlasele levimisele aidatakse kaasa harjaga. Kui tsemendiliimi kiht on paks, tuleb hapet rohkem pinnale kanda. Lahjendatud pesulahust on tarvis umbes 0,5 – 1,0 l/m2.

BETOONIPESULAHUSEL lastakse mõjuda umbes 5 minutit, misjärel tekkinud neutraalne soolalahus lükatakse harjaga trapist alla. Kui trappi ei ole, kogutakse jäägid ämbrisse prügikühvli ja laia kummispaatli abil. Töödeldud pind uhutakse vahetult veega ning vesi kogutakse. Kui põrand on kuivanud 2- 3 ööpäeva, on see värvimiseks valmis.

Tellispindade pesemine: Pestav pind niisutatakse veega enne pesulahuse pealekandmist, et lahus ei imenduks tellistesse. Veega suhtes 1 : 1 lahjendatud BETOONIPESULAHUS kantakse pestavale pinnale harjaga. Pesulahusel lastakse mõjuda 5 – 10 min, misjärel pind uhutakse veega puhtaks.

Kahhelpindade pesemine: BETOONIPESULAHUS lahjendatakse veega suhtes 1 : 1 või 1 : 2. Kahhelplaadid pestakse pesulahusesse kastetud lapiga ükshaaval, et lahus ei saaks söövitada vuuke. Lõpuks uhutakse pind veega põhjalikult puhtaks.

Kaitsevahendid

Toote kasutajal on soovitatav kanda kummisaapaid, kummikindaid ja silmakaitsmeid. Kuna pesulahus on happeline, võib see söövitada tekstiile. Tootest lendub happeaurusid, mis on ärritavad. Töö ajal tuleb tagada piisav õhutus ning kasutada sobivat hingamiskaitset.

Esmaabi

Happe nahale sattumisel: Pesta vee ja seebiga ning seejärel nahk kreemitada.

Happe silma sattumisel: Loputada viivitamatult veega 15 minuti jooksul. Vajadusel pöörduda arsti poole.

Tootekirjeldustes esitatud andmed põhinevad laboratoorsetel katsetel ja toodete praktilisel kasutamisel. Kõik esitatud väärtused on suunavad ning olenevad muu hulgas toonist ja läikeastmest. Kuna me ei saa mõjutada värvi kasutus- või tööolusid, vastutame ainult värvi kvaliteedi eest ning tagame, et see vastab Teknose kvaliteedikinnitusele. Me ei vasta kahjude eest, mis tulenevad toote kasutamisest kasutusjuhendi või -otstarbe vastaselt. Meie koduleheküljelt www.teknos.com leiab ajakohased versioonid tootekirjeldustest, ohutusjuhenditest ja süsteemikirjeldustest.