CE-märgis Teknose toodetel

 

CE-märgis konstruktsioonidel ja ehitusmaterjalidel nõuab toodete ja nende toimivuse testimist ja kontrollimist. Kõik Teknose CE-märgist nõudvad tooted on testid läbinud ja on seega CE-heakskiiduga tooted. Ametlikku märgist pakenditel nõutakse alates 1. juulist 2013. 

Euroopa Liidu ehitusmaterjalide määrust (CPR) kohaldatakse alates 1. juulist 2013. Alates sellest kuupäevast on CE-märgis ehitustoodetel kohustuslik vastavalt ühtlustatud tootestandardile. 
Ka värvitooted on hallatud ehitustoodete määrusega. Enamik värvidest CE-märgist ei vaja, kuna puuduvad siiani ühtlustatud standardid. 

Tooted, mida ehitustoodete määrus hõlmab ja mis on alates 1. juulist 2013 CE-märgisega, on n.ö. funktsionaalsed värvid. Sellised tooted Teknose valikus on mineraalpindadele, betoonpõrandate värvid ja katted ning valmispahtlid.

CE-märgis näitab tootja kinnitust, et toode vastab EL direktiividele ja on läbinud mistahes nõutud katsetused ja kontrollimised. Ehitustoodete märgistamine muutub üha tavalisemaks. CE-märgistamine on põhjalik menetlus, mis kehtib kogu EL territooriumil. See näitab toote tüüpi, spetsifikatsiooni ja funktsiooni võrreldaval viisil. CE-märgis on viis tagada toodete toimimine ning tööohutuse ja töötervishoiu funktsioneerimine.

CE-märgisega tooted

Tootekirjeldus Kasutusohutuse infolehtTootepilt